na stronie
Ziemia Salzburska - to prawdziwe Eldorado dla miłośników sportów zimowych i nieprzebrane możliwości aktywnego wypoczynku z bajeczną panoramą Alp w tle. Dla wielu Ziemia Salzburska to kawałek raju w sercu Europy: imponujące masywy górskie, pełne uroku alpejskie wioski i miasteczka w połączeniu z pierwszorzędną ofertą doskonałych terenów narciarskich są wizytówką tej fascynującej krainy o barwnej tradycji i ciągłym zapale do innowacji.
Bischofshofen - znany ośrodek wypoczynkowy położony pomiędzy regionami narciarskimi Hochkönig i Salzburskim Światem Sportu, do którego zaliczają się m. in. słynne Flachau, Wagrain, Zauchensee. Miasteczko słynie z kompleksu skoczni narciarskich, w tym najbardziej znanej skoczni im. Paula Ausserleitnera. Co roku Bischofshofen gości najlepszych skoczków świata startujących w Turnieju Czterech Skoczni.
Ski Amade - największe austriackie zrzeszenie terenów narciarskich, którego oferta obejmuje łącznie 860 km tras i ponad 270 wyciągów w ramach jednego karnetu. Ski amadé tworzy wspólnie pięć renomowanych regionów: Salzburski Świat Sportu, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig i Großarltal. Najwyższa jakość przygotowania tras i świetne warunki śniegowe gwarantują satysfakcję każdemu entuzjaście sportów zimowych. To znakomita propozycja dla wszystkich, którzy nie mogą nasycić się bezkresną bielą stoków i udaną zabawą na śniegu w iście międzynarodowej aurze!

Program:

Dzień 1 - piątek / sobota:

Wyjazd z Polski w godzinach nocnych / porannych.
Przejazd autokarem do Austrii.
Zakwaterowanie w hotelu.
Odpoczynek i aklimatyzacja.
Trasy Hochkönig - Mühlbach

Dzień 2 - niedziela: Hochkönig - Mühlbach, Dienten, Maria Alm

Zapraszamy na trasy narciarskie lubianego ośrodka Hochkönig. Jego nazwa pochodzi od masywu górskiego Hochkönig, który za każdym razem na nowo zachwyca gości swoim majestatycznym pięknem. Jazdę na nartach rozpoczniemy w Mühlbach. Oferta regionu to doskonała kombinacja ponad 150 km tras o różnym stopniu trudności: od łagodniejszych stoków dla początkujących i narciarskich rodzin, po ambitne, strome zjazdy - można na nich szaleć zarówno na jednej, jak i na dwóch deskach.
Region dysponuje 34 kolejkami linowymi i wyciągami łączącymi wszystkie trzy miejscowości, co umożliwia wytrawnym narciarzom zorganizowanie narciarskiej wyprawy do odleglejszych stacji - aż do Maria Alm. Atrakcji nie zabraknie również dla snowboardzistów - czekają tu na nich snowpark Kings Park w Mühlbach, snowparki dla początkujących w Maria Alm oraz Porti Sport Panorama Park w Dienten. Na terenach ośrodka Hochkkönig wytyczono ponadto 40 km tras do uprawiania narciarstwa biegowego oraz zimowe szklaki wędrowne.

Dzień 2 - niedziela wieczorem:
Wędrówka z pochodniami

Aby urozmaicić Państwu pobyt zapraszamy dzisiejszego wieczoru na nastrojową wędrówkę z pochodniami. Podczas spaceru poznają Państwo urokliwe miejsca najbliższej okolicy, poruszając się po nieuczęszczanych szlakach.
Przy świetle pochodni przewodnik poprowadzi Państwa przez najbardziej malownicze miejsca wokół miasteczka, przybliżając ciekawostki dotyczące regionu. Bliski kontakt z naturą i wyjątkowa atmosfera zimowego wieczoru z pewnością dostarczą wielu emocji.
Trasy  Flachau / Wagrain

Dzień 3 - poniedziałek: Flachau / Wagrain

Snow Space Flachau to jeden z najsłynniejszych regionów zimowych w centrum Kraju Salzburskiego. Różnorodność oferty i niezwykła atmosfera tego ośrodka przyciągają miłośników desek z całej Europy. Trenują tu kadry narodowe i czołowi zawodnicy Pucharu Świata. Naszą stacją początkową będzie Flachau.
Idealnie utrzymane nartostrady zachęcają do niekończącej się zabawy na śniegu. Mogą tu Państwo szaleć na stokach, po których kiedyś jeździł sam Hermann Maier - Flachau to rodzinne strony tego znanego austriackiego narciarza. Można także spróbować swoich sił na trudnej technicznie trasie Pucharu Świata na Griessenkareck.
Nie brakuje tu również tras do narciarstwa biegowego oraz terenów snowboardowych, a dodatkową atrakcją jest oświetlony wieczorem 1,5 - kilometrowy stok przy wyciągu Achter Jet.
Flachau wraz z Wagrain i St. Johann in Pongau tworzą huśtawkę narciarską Trzech Dolin, oferującą doskonałe warunki na trasach odpowiednich dla narciarzy o każdym stopniu zaawansowania. Łącznie obejmuje ona aż 177 km tras i 57 wyciągów!

Dzień 3 - poniedziałek wieczorem: Kompleks wellness Therme Amadé

Zapraszamy Państwa do świata sportu, relaksu i odpoczynku. "Therme Amade" to nowoczesny kompleks, gdzie na 30 000 m2 znajduje się wszystko co może być potrzebne, aby spędzić mile wieczór, wypocząć i zrelaksować się po dniu intensywnego wysiłku na stokach narciarskich. W skład centrum wchodzą nie tylko różnorodne baseny, ale również sauny i strefa wellness.
Baseny znajdują się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz obiektu, a dzięki podgrzewanej wodzie można z nich korzystać również w zimie. Zewnętrzne baseny o temperaturze wody (31°C - 34°C) połączone są specjalnym wodnym korytarzem z wewnętrzną częścią kąpielową. Stosowana tu woda kąpielowa wzbogacona jest solą o właściwościach leczniczych, pochodzącą z kopalni soli w Bad Ischl.
Słona woda sprzyja regeneracji, działa kojąco na układ oddechowy i skórę, co pozwala uzyskać doskonały efekt odprężenia i relaksu. We wszystkich basenach, z wyjątkiem pływackiego, laguny i basenu dla dzieci zawartość leczniczej soli wynosi 1,5 - 2,5%.

Kompleks rekreacyjny "Therme Amade" to nie tylko baseny, ale również bogata oferta różnorodnych saun wchodzących w skład tutejszego "Świat Saun". Znajdą tu Państwo saunę solną, sosnową, łaźnię turecką, grotę parową oraz imponujące widokowe sauny "Panorama Alpine", "Amethyst" i "Rock Crystal". Można tu również odpocząć w specjalnym pomieszczeniu wypełnionym blokami solnymi oraz drewnem. To wszystko pozwala na osiągnięcie pełni relaksu i pozwala znakomicie zregenerować siły przed czekającymi na Państwa kolejnymi wyzwaniami na stokach.
Trasy  Wagrain / Alpendorf

Dzień 4 - wtorek: Wagrain / Alpendorf

Nasza propozycja na dziś to tereny narciarskie Wagrain / Alpendorf. Miejscowości te reprezentują region Salzburger Sportwelt (Salzburski Świat Sportu), znany z wielu prestiżowych imprez sportowych o międzynarodowej randze. Stąd pochodzi także wiele gwiazd sportów alpejskich. Szusowanie rozpoczniemy ze stacji Alpendorf. Ośrodki Wagrain / Alpendorf połączone są ze sobą siecią 19 nowoczesnych wyciągów i świetnych tras zjazdowych, poprowadzonych ze szczytów Sonntagskogel, Hirschkogel i Gernkogel.
Dzięki różnorodnej ofercie odnajdą się tu zarówno debiutanci jak również bardziej doświadczeni amatorzy desek. Miłośnicy sportowej rywalizacji mogą natomiast sprawdzić się na odcinkach wyścigowych z pomiarem czasu.

Ciągła modernizacja i rozbudowa istniejącej infrastruktury sprawiają, że region ten odwiedza co roku tak wielu turystów. Jedną z ważniejszych inwestycji była 8-osobowa kolejka gondolowa Buchau w St. Johann - Alpendorf.
Przytulne, gościnne chaty i schroniska górskie, snowparki oraz kusząca oferta Aprés Ski pozwalają w pełni cieszyć się urokami zimy.

Dzień 4 - wtorek wieczorem: Spotkanie z folklorem salzburskim

Po dzisiejszym dniu szusowania przygotowaliśmy dla Państwa szczególną atrakcję - wieczór z tradycyjnym folklorem salzburskim. Będzie to jedyna w swoim rodzaju okazja, aby z bliska poznać bogactwo kulturalne Ziemi Salzburskiej.
Wezmą Państwo udział w specjalnie przygotowanym programie, podczas którego wystąpi kilkuosobowa grupa folklorystyczna w regionalnych strojach ludowych. Rozbrzmiewać będzie tradycyjna muzyka i śpiew połączony z charakterystycznym jodłowaniem - tak typowym dla kultury tego regionu. Podczas występu zostaną Państwo zaproszeni do wspólnej zabawy, która przybliży zwyczaje i tradycje tutejszych mieszkańców.

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z folklorem Kraju Salzburskiego!
Trasy Flachauwinkl / Kleinarl

Dzień 5 - środa: Flachauwinkl / Kleinarl

Dziś udamy się w region sportów zimowych Flachauwinkl / Kleinarl. Ten bardziej kameralny i spokojny ośrodek poza malowniczymi terenami narciarskimi oferuje swoim gościom wspaniałe, górskie krajobrazy. Można tu odetchnąć z dala od zgiełku dużych i zatłoczonych ośrodków. Startujemy ze stacji Flachauwinkl, skąd kursują wyciągi krzesełkowe w kierunku Kleinarl oraz gondolki w stronę ośrodka Zauchensee. Doskonale przygotowane nartostrady z przewagą tras łatwiejszych i średnio trudnych ucieszą przede wszystkim mniej zaawansowanych narciarzy i rodziny z dziećmi. Alternatywne propozycje na zimowy wypoczynek to naturalne tory saneczkowe czy trasy biegowe.
Niezaprzeczalną atrakcją jest funpark Absolut Park na Schuttleberg - jeden z największych tego typu parków w Austrii, gdzie wyszaleją się miłośnicy deski snowboardowej i freeriderzy. Ośrodek jest częścią połączonej wyciągami huśtawki narciarskiej Zauchensee - Flachauwinkl - Kleinarl. Ambitni i wymagający narciarze mogą więc w ciągu jednego dnia odwiedzić zarówno Flachauwinkl - Kleinarl jak również rejon ośrodka Zauchensee, znanego z trudniejszych technicznie tras.

Dzień 5 - środa wieczorem: Eisstockschiessen / Asphaltschiessen

Wieczorna atrakcja, jaką chcielibyśmy dzisiaj Państwu zaproponować to wspólna gra w Eisstockschiessen. Jest to popularna alpejska dyscyplina sportowa nawiązująca do curlingu, zyskująca coraz większe uznanie wśród turystów. Do gry potrzebne są dwie kilkuosobowe drużyny, a zadaniem zawodników jest celne rzucanie specjalnymi krążkami po lodowym torze.
Zasady gry są bardzo proste, wystarczą Państwa chęci do zabawy z nutką drużynowej rywalizacji. Eisstockschiessen to idealna gra dla uczestników w każdym wieku, a zarazem możliwość poznania się i wspólnego spędzenia czasu.

Jeśli warunki atmosferyczne tego dnia nie będą korzystne, zaproponujemy Państwu zabawę w Asphaltschiessen, którą rozegramy na specjalnym torze asfaltowym.
Trasy Bad Hofgastein

Dzień 6 - czwartek: Bad Hofgastein / Bad Gastein

Ten dzień przeznaczamy na odwiedzenie ośrodków Bad Hofgastein i Bad Gastein, leżących w dolinie Gasteinertal. Niezwykły charakter tych słynnych uzdrowisk zauroczy wszystkich amatorów aktywnej zimowej rekreacji.

Zjazdy w dolinie Gastein gwaratują wszystko, czego narciarska dusza zapragnie - 19 kolejek i wyciągów sprawnie i wygodnie przewozi narciarzy w wyższe partie gór, a ponad 80 km różnorodnych, znakomicie utrzymanych tras na karuzeli narciarskiej Schlossalm / Angertal / Stubnerkogel zaspokoi każde wymagania.
Klimat urlopu w Gastein tworzą nie tylko narty i góry, lecz także gorące źródła - region słynie z dwóch centrów termalnych otoczonych wyjątkową górską panoramą: Alpejskich Term w Bad Hofgastein i Skalnych Term w Bad Gastein.

Na narciarskich szczytach regionu Gastein odnajdą Państwo doskonałą zabawę i czystą przyjemność z jazdy na nartach.

Dzień 6 - czwartek po południu:
Świat term i saun Alpentherme

Dzisiejszego dnia bezpośrednio po nartach, przy zebraniu się grupy co najmniej 8 osób, istnieje możliwość skorzystania z jednej z głównych atrakcji kurortu Bad Hofgastein - term alpejskich Alpentherme. Po intensywnym wysiłku fizycznym na stokach mogą Państwo podarować sobie zasłużoną przerwę wykorzystując tutejszą bogatą ofertę relaksu i odnowy biologicznej, która przywróci harmonię ciała i duszy.
W termach alpejskich Bad Hofgastein znajdą Państwo spokój i odprężenie, rozkoszując się wspaniałym, górskim otoczeniem. W skład całego kompleksu wchodzi kilka mniejszych części: Świat Relaksu to wewnętrzny i zewnętrzny basen z wodą o działaniu leczniczym, basen sportowy o długości 25m oraz pomieszczenie relaksacyjne ze wspaniałą panoramą Alp. W Świecie Sauny znajdą Państwo kilka rodzajów saun wewnątrz, w tym łaźnię parową i kabinę na podczerwień oraz 3 sauny na zewnątrz, ponadto mały bar, oddzielny basenik z wodą termalną i pokój relaksu z łóżkami wodnymi.
Specjalna propozycja dla najmłodszych to Świat dla Rodziny ze zjeżdżalniami, rzeką z rwącym prądem, pokojem do zabaw oraz salką multimedialną. Dla sportowców przygotowano nowocześnie wyposażone centrum fitness z bezpośrednim dostępem do części basenowo - termalnej. Można tu skorzystać z fachowej porady osobistego trenera. Oferta kompleksu to również zabiegi kosmetyczno - pielęgnacyjne dla kobiet, masaże lecznicze i konsultacje medyczne.
Na terenie obiektu znajduje się kilka barów i restauracji, serwujących smakołyki typowe dla regionu doliny Gastein. Osoby, które zdecydują się na wstęp do Świata term i saun Alpentherme, autokar odbierze wieczorem o ustalonej wcześniej godzinie. Pozostałe osoby, nie korzystające z tej atrakcji, zostaną odwiezione do hotelu bezpośrednio po nartach.
Trasy Dorfgastein / Grossarl

Dzień 7 - piątek: Dorfgastein / Grossarl

Zapraszamy Państwa w region huśtawki narciarskiej Dorfgastein - Grossarltal. Leżąca na początku doliny Gasteinertal mała miejscowość Dorfgastein nie straciła uroku przytulnej, alpejskiej wioski. Razem ze stacją Grossarl, oddzieloną od Dorfgastein szczytami Kreuzkogel (2027 m n.p.m.) i Fulseck (2033 m n.p.m.) tworzy ona prężny ośrodek kryjący przepiękne stoki i dziewiczą przyrodę Parku Narodowego Wysokie Taury.
Tutejsza infrastruktura narciarska obejmuje 80 km nartostrad o wszystkich stopniach trudności, obsługiwanych przez 17 wyciągów. Doskonale czują się tu narciarze zjazdowi, snowboardziści, jak również narciarze tourowi i biegowi.

Wyzwaniem nawet dla profesjonalistów będzie Snowboard-Funpark z 90 m halfpipem na Kreuzkogel. Dla spragnionych silnych wrażeń przygotowano nową czarną trasę "Adrenalin" ze szczytu Fulseck. Na najmłodszych amatorów zimowych szaleństw czekają przedszkola oraz szkółki narciarskie.
Do chwili odpoczynku zachęcają tarasy słoneczne oraz schroniska i bary śnieżne z wyśmienitą ofertą gastronomiczną.

Dzień 8 - sobota:

Wykwaterowanie z hotelu w godzinach porannych. Wyjazd z Austrii.
Przyjazd do Polski w godzinach nocnych / porannych dnia następnego.


Program, a zwłaszcza kolejność jego realizacji, może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych i narciarskich w poszczególnych ośrodkach, a także warunków drogowych. Szczególnie w terminach na początku i na końcu sezonu niektóre trasy lub wyciągi mogą być nieczynne ze względu na warunki atmosferyczne.

Wszystkie atrakcje dodatkowe są realizowane wyłącznie w opcji dojazdu autokarowego i dojazdu własnego z transferami oraz zależą od godzin otwarcia, liczby chętnych, warunków pogodowych i aktualnej dostępności.

Zakwaterowanie:

Alte Post, Schützenhof - hotel - standard ***

Nasza propozycja zakwaterowania to przytulny hotel o długiej, rodzinnej tradycji, składający się z dwóch sąsiadujących ze sobą obiektów. Cechy, które zachowały się tu niezmiennie od lat to otwartość, miła obsługa i dbałość o udany wypoczynek gości. Główny budynek hotelu został niedawno odnowiony - powstało zupełnie nowe zaplecze wellness, ponadto większość pokoi przeszła całkowitą renowację, zyskując dzięki nowej stylizacji niepowtarzalny i nastrojowy klimat.
Hotel położony jest w samym centrum Bischofshofen. W odległości kilku minut pieszo znajdują się liczne sklepy i pasaże handlowe oraz knajpki i lokale gastronomiczne z atrakcyjną ofertą aprés ski.
Centralne położenie Bischofshofen sprawia, że jest to optymalny punkt wypadowy na narciarskie eskapady do okolicznych ośrodków. Hotel oddaje do Państwa dyspozycji komfortowo i stylowo urządzone pokoje. Wyposażenie pokoi obejmuje łazienkę (WC, wanna lub prysznic), TV - SAT, telefon i radio. We wszystkich pokojach oraz w budynku głównym możliwe jest bezpłatne połączenie z bezprzewodowym Internetem WiFi.
W pierwszym budynku serwowany jest - wspólnie dla wszystkich gości - smaczny bufet śniadaniowy. Obiadokolacja, podawana w głównym budynku, to zupa, danie główne (do wyboru z 2 propozycji) oraz deser. Codziennie dostępny jest także bufet sałatkowy.
Doskonałym miejscem na zregenerowanie sił po całodniowym wysiłku na stokach jest hotelowe centrum wellness. Bezpłatnie mogą Państwo korzystać z sauny fińskiej, biosauny, łaźni parowej oraz pokoju relaksacyjnego z tarasem widokowym na malowniczą okolicę Bischofshofen.
Krótki spacer dzieli Państwa od słynnej - jednej z największych na świecie - skoczni narciarskiej w Bischofshofen, na której co roku odbywa się finałowy konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Ponadto w odległości kilkudziesięciu metrów znajduje się przystanek skibusa. Proponowany przez nas hotel to doskonały wybór dla osób, które chcą połączyć radość z szusowania w czołowych ośrodkach narciarskich Austrii z lokalizacją w ścisłym centrum słynnej alpejskiej miejscowości i komfortowym standardem zakwaterowania.Zobacz pozostałe oferty z kategorii: Narty Austria


Narty Austria
Austria: Flachau, Alpendorf, Dolina Gastein