na stronie
Zapraszamy Państwa na niezwykłe ski - safari wśród majestatycznych, alpejskich krajobrazów Szwajcarii. W proponowanym przez nas programie narciarskim znajdą Państwo najsłynniejsze ośrodki zimowe kraju: Jungfrau, Gstaad oraz Adelboden - Lenk, słynące z najlepszych tras zjazdowych, zachwycających krajobrazów i niepowtarzalnej atmosfery ekskluzywnych kurortów.
Jungfrau Top Ski Region - rozciąga się u podnóża potężnego masywu Jungfrau, który jest jednym z najbardziej znanych i powszechnie kojarzonych miejsc w Szwajcarii. Region oferuje wspaniałe warunki narciarskie i doskonałą infrastrukturę w trzech topowych ośrodkach: Grindelwald - First, Kleine Scheidegg - Männlichen i Mürren - Schilthorn. Łącznie na narciarzy czeka tu 214 km tras, zapewniających zimowe szaleństwo na najwyższym poziomie.
Gstaad Super Ski Region - leżący w Alpach Berneńskich to niewątpliwie jeden z największych i najbardziej znanych regionów narciarskich w Europie. Połączenie sześciu sektorów narciarskich tworzących Gstaad Super Ski to 250 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności, nowoczesna infrastruktura oraz doskonałe warunki dla narciarzy. Najbardziej znane kurorty takie jak: Gstaad, Saanenmöser czy St. Stephan cieszą się międzynarodową renomą zarówno wśród narciarzy, jak i wśród śmietanki towarzyskiej z wyższych sfer.
Adelboden - Lenk to rozległy region narciarski, obejmujący swoim zasięgiem kilka sąsiadujących dolin. Najbardziej znane miejscowości regionu to Adelboden i Lenk. Tereny narciarskie to 210 km świetnie przygotowanych tras. Region słynie z idealnych warunków dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy oraz świetnie przygotowanych czarnych tras dla wytrawnych entuzjastów szaleństwa na białym puchu. Adelboden to także stały punkt w kalendarzu Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim - w tym czasie ściągają tu mistrzowie w dziedzinie sportów narciarskich.

Program:

Dzień 1 - piątek / sobota:

Wyjazd z Polski w godzinach nocnych / porannych.
Przejazd autokarem do Szwajcarii.
Zakwaterowanie w hotelu.
Odpoczynek i aklimatyzacja.
Trasy Grindelwald-First

Dzień 2 - niedziela: Grindelwald - First

Tętniące życiem Grindelwald jest nieformalną zimową stolicą regionu Jungfrau. Ośrodek ten oferuje narciarzom szerokie, słoneczne trasy zjazdowe o łącznej liczbie 50 km. Różnorodność oferty nadaje temu ośrodkowi niepowtarzalny charakter: mogą Państwo zjechać na trasie z pomiarem czasu, zaszaleć na superpipe w snowparku Bärgelegg albo wybrać przyjemne, łatwiejsze zjazdy, np. trasę "Tempo30-Langsamfahrzone".
Dla wszystkich poszukujących atrakcji poza narciarstwem, Grindelwald - First ma również wiele do zaoferowania. Mogą Państwo zjechać sankami po najdłuższej na świecie trasie saneczkowej (ponad 15 km), prowadzącej ze szczytu Faulhorn (2.600 m n.p.m) aż do Grindelwald - różnica wysokości to prawie 1600 m!
Na miłośników snowboardu czeka superpipe Schreckfeld - jedna z największych i najlepszych halfpipes w Szwajcarii.

First Flieger

Podczas dzisiejszego dnia w ośrodku Grindelwald - First proponujemy Państwu wyjątkowy dreszczyk emocji: zjazd na linach ze szczytu First do Schreckfeld. "First Flieger" to atrakcja, która wywodzi się z USA i Wysp Karaibskich, a instalacja w First - Grindelwald to jedyna tego typu konstrukcja w Europie.
Start odbywa się z platformy, skąd poprowadzone są równolegle cztery liny o długości ok. 800 metrów każda. Zjazd trwa ok. 45 sekund, przy maksymalnej wysokości nad ziemią 45 metrów i prędkości dochodzącej do 84 km/h!

"First Flieger" to niespotykana atrakcja na skalę europejską i gwarancja doskonałej zabawy!
Trasy Mürren-Schilthorn

Dzień 3 - poniedziałek: Mürren - Schilthorn

Ośrodek narciarski Mürren - Schilthorn rozciąga się na wysokości 1.650 - 3.000 m n.p.m. i jest najwyżej położonym ośrodkiem sportów zimowych w tej części Szwajcarii. Gwarantuje doskonałe warunki narciarskie aż do wiosny.
54 km doskonale przygotowanych tras obsługiwanych przez 12 wyciągów i kolejek czeka na miłośników zimowych szaleństw. Na uwagę zasługuje trasa zawodów Interno prowadząca z Schilthorn do Lauterbrunnen - to znany na całym świecie, największy wyścig narciarski dla amatorów. Najszybsi zawodnicy pokonują trasę o długości 15,8 km w czasie poniżej 15 minut.
Dużą atrakcją są liczne bary i restauracje pozwalające delektować się regionalną kuchnią przy zapierającej dech w piersiach panoramie wysokich Alp. Niewątpliwie jedną z największych atrakcji jest słynna obrotowa restauracja "Piz Gloria" (Schilthorn 2.971 m n.p.m.) - okazała panorama 360° rozciąga się na słynną trójcę szczytów Eiger, Mönch i Jungfrau.
Na snowboardzistów i akrobatów narciarskich czeka Funpark "Im Rad", gdzie mogą Państwo doskonalić triki i technikę akrobacji. Można tutaj korzystać z licznych atrakcji takich jak kickers, rails, steep corners, waves, które zapewnią mnóstwo emocji zarówno początkującym jak i ekspertom. W dolinie pomiędzy Stechelberg i Lauterbrunnen znajduje się również 12-kilometrowa trasa dla biegów narciarskich.

Dzień 3 - poniedziałek wieczorem: Wędrówka z pochodniami

Dzisiejszego wieczoru zapraszamy Państwa na nastrojową wędrówkę z pochodniami. Podczas spaceru poznają Państwo urokliwe miejsca najbliższej okolicy, poruszając się po nieuczęszczanych szlakach.
Przy świetle pochodni przewodnik poprowadzi Państwa przez najbardziej malownicze miejsca wokół miasteczka, przybliżając ciekawostki dotyczące regionu.
Trasy Kleine Scheidegg-Männlichen

Dzień 4 - wtorek: Kleine Scheidegg - Männlichen

Ośrodek Scheidegg - Männlichen rozciąga się u podnóża Jungfraujoch i oferuje 112 km tras. Mogą tu Państwo jeździć we wspaniałej scenerii pod największą w Europie ścianą wspinaczkową, liczącą ponad 1.800 m.
Wyzwaniem dla każdego zapalonego narciarza jest zjazd najdłuższą i jedną z najtrudniejszych w Europie trasą biegu zjazdowego Pucharu Świata - "Lauberhornrennen". Należy ona do klasyki sportów alpejskich i jest jedną z najbardziej spektakularnych tras zjazdowych, gdzie spadki dochodzą nawet do 90%, a zawodnicy często przekraczają na niej prędkość 150 km/h.
Duży wybór tras w tym ośrodku zadowoli zarówno zaawansowanych jak i mniej doświadczonych miłośników białego szaleństwa, którzy bez problemu znajdą odpowiednie trasy dla siebie.

Trasy saneczkowe

Cechą charakterystyczną ośrodka jest rozbudowana sieć tras saneczkowych obejmująca łącznie ok. 30 km. Na szczególną uwagę zasługują 2 trasy: odcinek Kleine Scheidegg - Brandegg - Grindelwald oraz ok. 10-kilometrowa trasa saneczkowa, której odcinki łączą ze sobą stacje narciarskie: Männlichen, Holenstein i Grindelwald. Przy dobrych warunkach atmosferycznych i dostatecznej ilości śniegu można zjechać obiema trasami aż do Grindelwald.
Przygodę na saneczkach z pewnością urozmaicą Państwu mnożące się na trasach serpentyny z niekiedy ostrymi zakrętami, a także niektóre, całkiem strome odcinki i długie, śliskie, lodowe zjazdy.

Jungfraujoch - kolejką na szczyt Europy

Wielką atrakcją ośrodka, z której mogą Państwo skorzystać w dniu dzisiejszym, jest wjazd kolejką na przełęcz Jungfraujoch (3.454 m n.p.m.), pomiędzy szczytami Jungfrau i Mönch. Dotrą tu Państwo najwyżej położoną kolejka zębatą w Europie, która prowadzi na sam szczyt wykutym w skale tunelem. Przełęcz Jungfraujoch została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Bogactwo oferty tego ośrodka przyprawia o zawrót głowy. Najwyżej położone w Europie obserwatorium astronomiczne Sphinx pozwala dosłownie sięgnąć gwiazd, a pełen niezwykłych rzeźb pałac lodowy sprawia, że można się tu poczuć jak w magicznej krainie Królowej Lodu. Podziwiać można tu lodowe ptaki, meble oraz lodowy bar.

Oprócz tego Jungfraujoch oferuje liczne atrakcje sportowe. Mają tu Państwo możliwość jazdy na nartach na lodowcu. Natomiast Ski- & Snowboard Park gwarantuje wyśmienitą zabawę w tej podniebnej krainie wiecznego śniegu. Do długiej listy atrakcji dodać należy również możliwość jazdy psimi zaprzęgami, zjazdy na dyskach śnieżnych, a także zjazdy na linie.
Mieści się tu kilka przytulnych restauracji oferujących szeroki wybór najlepszych dań kuchni regionalnej i międzynarodowej, a także bogatą kartę win. Znajdą tu Państwo także sklepy z pamiątkami, kawiarenkę, terminal internetowy oraz przechowalnię bagażu.
Jungfraujoch to cała garść podniebnego luksusu, która na długo zapisze się w Państwa pamięci.
Trasy  Adelboden - Lenk

Dzień 5 i 6 - środa i czwartek: Adelboden - Lenk

Ośrodek ten, mimo, iż nie jest tak popularny jak inne regiony narciarskie Szwajcarii, oferuje znakomitą infrastrukturę i świetnie przygotowane trasy narciarskie. Do dyspozycji miłośników białego szaleństwa jest tu 210 km tras zjazdowych obsługiwanych przez ponad 70 wyciągów.
Naszą przygodę z tym ośrodkiem zaczniemy od miejscowości Adelboden. Będą mieli tu Państwo możliwość udać się gondolą na Tschentenalp lub też ze stacji Oey w stronę Bergläger i dalej w kierunku szczytu Chuenisbärgli (1.730 m n.p.m). Na Tschentenalp znajdą Państwo dwie trasy saneczkowe oraz trasę z pomiarem czasu.
Udając się dalej w kierunku Lenk napotkają Państwo nie mniej ciekawe atrakcje: trasy z pomiarem czasu, liczne restauracje i tarasy słoneczne. Wielbiciele snowboardu doskonale spędzą czas na terenie dwóch snowparków. Jeden z nich, Gran Masta Park, należy do najlepszych w Alpach, zlokalizowany jest w okolicy Hahnenmoos i oferuje idealne warunki dla początkujących jak i dla zaawansowanych.
Drugiego dnia ponownie startujemy ze stacji Adelboden - będzie to okazja aby poszusować nieco dalej, właśnie w kierunku tras ośrodka Lenk lub też pozostać na terenie ośrodka Adelboden i poznać jeszcze lepiej tutejsze zjazdy.

Dzień 5 - środa wieczorem: Kręgielnia BeofunCenter

Wieczorem, po całym dniu spędzonym na stoku, mogą Państwo skorzystać z nieco innej formy aktywnego wypoczynku. Zapraszamy do kręgielni w Spiez! Kręgielnia mieści się w pomieszczeniach nowocześnie zaprojektowanego budynku centrum handlowego BeoCenter.
Jako sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu gra w kręgle cieszy się stale rosnącą popularnością. Oprócz satysfakcji i świetnej zabawy podczas strącania kręgli, dodatkowej frajdy dostarczy Państwu odrobina sportowej, grupowej rywalizacji.

Poza torami przeznaczonymi do gry w kręgle na terenie obiektu czekają na Państwa mini golf oraz stoły do gry w bilarda.
Trasy Gstaad

Dzień 7 - piątek: Gstaad

Kompleks narciarski wokół Gstaad jest dość rozległy i nie tworzy typowej narciarskiej karuzeli. W zamian za to stworzono tu nowoczesną sieć kolejek i wyciągów oraz dobrze rozwiniętą sieć połączeń skibusowych pomiędzy poszczególnymi miejscowościami i stacjami narciarskimi. Cały ośrodek Gstaad Super Ski Region podzielony jest na 3 sektory - my proponujemy szusowanie w największej części sektora czerwonego, oznaczonego nr 1.
Do Państwa dyspozycji jest ponad 200 km doskonale przygotowanych tras w największym ośrodku wchodzącym w skład Gstaad Super Ski. Tereny narciarskie rozciągają się tutaj przez dwa pasma górskie między Simmental i Saanenland. Naszą przygodę narciarską rozpoczniemy od stacji Saanenmöser położonej na wysokości 1268 m n.p.m. Stąd mogą Państwo udać się gondolą na szczyt Hornberg lub Saanerslochgrat i dalej w kierunku Rinderberg lub Horneggli.
W najbliższej okolicy dla miłośników freeride'u i snowboardu oddano do dyspozycji dwa snowparki: Vanillaz Playground na Saanerslochgrat oraz snowpark Anders ulokowany na zboczu Rinderberg i oferujący ponad 3 km specjalnie przygotowanych tras.
Na szczycie Saanerslochgrat czeka Państwa miła niespodzianka. Na wysokości 1.937 m n.p.m trafią Państwo na wioskę igloo. Znajduje się tutaj bar, lounge, restauracja, a nawet hotel.

Osoby chętne mogą skorzystać z lokalnego połączenia pociągiem i dostać się do samego centrum miejscowości Gstaad lub przyległego, mniejszego ośrodka narciarskiego na zboczach Eggli i La Videmanette. Kurort Gstaad należy do ulubionych miejsc wypoczynku "wyższych sfer" - zimowy urlop spędzają tu gwiazdy filmowe, czołowi politycy i monarchowie.

Dzień 8 - sobota:

Wykwaterowanie z hotelu w godzinach porannych. Wyjazd ze Szwajcarii.
Przyjazd do Polski w godzinach nocnych / porannych dnia następnego.


Program, a zwłaszcza kolejność jego realizacji, może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych i narciarskich w poszczególnych ośrodkach, a także warunków drogowych. Szczególnie w terminach na początku i na końcu sezonu niektóre trasy lub wyciągi mogą być nieczynne ze względu na warunki atmosferyczne.

Wszystkie atrakcje dodatkowe są realizowane wyłącznie w opcji dojazdu autokarowego i dojazdu własnego z transferami oraz zależą od godzin otwarcia, liczby chętnych, warunków pogodowych i aktualnej dostępności.

Basen i centrum wellness - Aeschi

Codziennie po powrocie ze stoku, przed obiadokolacją będą mieli Państwo możliwość korzystania z krytej pływalni oraz zaplecza wellness znajdujących się w kompleksie oddalonym od hotelu zaledwie o niecałe 150 metrów.
Kompleks oddaje do Państwa dyspozycji basen o wymiarach 25 m długości, 8 m szerokości i maksymalnej głębokości 1,8 metra oraz mniejszy basen dla dzieci. Doskonałe chwile relaksu zapewni Państwu jacuzzi. Za dodatkową opłatą można skorzystać również z zaplecza wellness do którego należą: sauna fińska, biosauna oraz łaźnia turecka, w których pobyt wpływa relaksująco, wzmacnia i regeneruje organizm po całodniowym wysiłku na nartach.
Oprócz tego mogą tu Państwo spędzić czas korzystając z dalszych atrakcji m.in. dwóch pryszniców relaksujących, lodowego oczka, brodzików oraz specjalnie wydzielonego pomieszczenia do relaksu.

Miejsce to polecamy wszystkim spragnionym aktywnego wypoczynku jak i szukającym relaksu i rozluźnienia.

Centrum sportowe - Grindelwald

Podczas pobytu w regionie, przy zebraniu się grupy co najmniej 8 osób, istnieje możliwość wyjazdu do centrum sportowego w Grindelwald. W zależności od godzin otwarcia i liczby chętnych wyjazd taki będzie możliwy raz lub dwa razy podczas pobytu.

Sportzentrum Grindelwald znajduje się w centrum miejscowości i jest miejscem spotkań dla miłośników aktywnego wypoczynku, relaksu oraz mocnych wrażeń. W jego skład wchodzi bogata infrastruktura relaksacyjna i sportowa m. in. basen kryty, oaza wellness, lodowisko, hala do curlingu, park linowy, ściany do wspinaczki jak również bogata oferta gastronomiczna.
W skład centrum sportowego wchodzą m. in.:

Kryty park linowy
W pierwszym w Szwajcarii parku linowym pod dachem i największym w Europie będą mieli Państwo możliwość poczuć prawdziwy dreszczyk emocji. Daje on możliwość doskonałej zabawy osobom w różnym wieku, niezależnie do pogody. Po krótkim przeszkoleniu przez personel, mogą Państwo ruszać na podbój szczytu. Park, ze względu na swoje zróżnicowanie jest idealny dla osób o różnym stopniu sprawności dzięki czemu daje możliwość każdemu sprawdzenia swoich umiejętności. W skład parku wchodzi pięć tras (parkurów) o różnym stopniu trudności z 40 elementami nawiązującymi do górskiej tematyki i wykonanymi z regionalnych materiałów.
Lodowisko - hala do curlingu
Grindelwald to raj dla wszyskich miłośników sportów na lodzie. Curling, Eisstockschiessen, jazda na lodzie, hokej - wszystko to czeka na Państwa. Doskonała infrastruktura i sprzęt pozwalają cieszyć się z chwil spędzonych na lodzie niezależnie od tego jaką dyscyplinę Państwo wybiorą.
Ściana do wspinaczki
Ściany do wspinaczki w centrum sportu Grindelwald mają powierzchnię ponad 170 metrów kwadratowych. Wcześniej obiekt służył wyłącznie do profesjonalnych treningów, jednak w międzyczasie wspinaczka stała się bardzo popularnym sportem. Mogą tu Państwo wypróbować swoje umiejętności i wytrzymałość, nie zapominając oczywiście o dobrej zabawie.
Basen kryty z oazą wellness
Na spragnionych odpoczynku i relaksu czeka basen kryty ze zjeżdżalnią "Black Hole", solarium oraz oaza wellness w skład której wchodzą: sauna fińska, łaźnia turecka, prysznice relaksacyjne, solarium oraz pokój relaksacyjny z widokiem na Eiger. Doskonała okazja na regenerację sił po całodniowym wysiłku na nartach.

Zakwaterowanie

Aeschi Park - hotel - standard *** / ****

Wybrany przez nas hotel znajduje się w spokojnej miejscowości Aeschi bei Spiez, leżącej powyżej jeziora Thunersee, na wysokości 860 m n.p.m. Swoje urokliwe położenie obiekt zawdzięcza otaczającym go górom i wspaniałym widokom na jezioro. Hotel jest doskonałą bazą wypadową do wszystkich ośrodków narciarskich i atrakcji dodatkowych, jakie uwzględniliśmy w ofercie naszego ski safari.
Hotel składa się z czterech, połączonych ze sobą budynków: Eiger, Mönch, Jungfrau i Breithorn. Do dyspozycji gości oddano tu przestronne i komfortowe pokoje z łazienkami (wanna lub prysznic, suszarki do włosów), wyposażone w telefon, radio oraz TV. Większość pokoi posiada balkon lub taras.
Na posiłki zapraszamy Państwa do restauracji serwującej smaczne posiłki kuchni regionalnej i międzynarodowej. Urozmaicone śniadania podawane są w formie bufetu, natomiast obiadokolacje składają się z zupy lub sałatki, dania głównego (wybór z 2 propozycji) oraz deseru.
Na wieczorny relaks zaprasza bar hotelowy "Thunerseebar", gdzie mogą Państwo spędzić czas w miłym towarzystwie. Goście mogą korzystać bezpłatnie ze stanowiska komputerowego z dostępem do internetu lub połączenia bezprzewodowego WiFi w obrębie recepcji.
Dla urozmaicenia pobytu, hotel udostępnia bezpłatnie zaplecze wellness. Po całodniowym wysiłku na stokach czeka tu Państwa relaks w saunie fińskiej, bio-saunach oraz łaźni parowej. Hotel wyróżnia rodzinna atmosfera i doskonały serwis.
Lokalizacja z daleka od wielkomiejskiego hałasu sprawia, że obiekt ten to znakomite miejsce dla osób ceniących komfort wypoczynku w ciszy i spokoju.

Zobacz pozostałe oferty z kategorii: Narty Szwajcaria


Narty Szwajcaria
Szwajcaria: Jungfrau, Gstaad, Adelboden-Lenk