Relacje filmowe z wypraw narciarskich
Zapraszamy!
Dolomity - niezwykłe góry, które od lat zachwycają przybywających tu turystów swoim majestatycznym pięknem i niepowtarzalną atmosferą. Zróżnicowane krajobrazy z dominującymi, surowymi skalnymi szczytami, urokliwe alpejskie wioski pełne schronisk i przytulnych knajpek oraz różnorodne możliwości spędzania wolnego czasu sprawiają, że jest to jedno z najbardziej popularnych miejsc w Alpach.
Dolomiti Superski - kwintesencja narciarstwa składająca się z 12 rozległych obszarów o łącznej liczbie 450 wyciągów i 1200 km tras narciarskich o wszystkich stopniach trudności - 240 km zjazdów niebieskich, 840 km czerwonych oraz 120 km czarnych. Region Dolomiti Superski pozwala na swobodną jazdę w różnych ośrodkach narciarskich, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Na uwagę zasługuje tutaj przede wszystkim nowoczesne zaplecze techniczne, które w połączeniu z fantastyczną atmosferą, pięknymi widokami i doskonale rozwiniętą bazą apres-ski gwarantują urlop narciarski na najwyższym poziomie.
Falcade - urocza, spokojna miejscowość otoczona łańcuchami górskimi Pale di San Martino, Focobon, Civetta i Marmolada. Bliskość stacji wyciągu Molino oraz dostępność połączeń skibusowych pozwala na łatwe dotarcie zarówno do areny narciarskiej Trevalli (Falcade / Passo San Pellegrino / Alpe Lusia), jak i położonych po drugiej stronie Falcade - Civetty i Marmolady. Typowo górski klimat miasteczka sprawia, że każdy z przyjemnością odpoczywa tu po aktywnym dniu białego szaleństwa.

Program:

Dzień 1 - piątek / sobota:

Wyjazd z Polski w godzinach nocnych / porannych.
Przejazd autokarem do Włoch. Zakwaterowanie w hotelu.
Odpoczynek i aklimatyzacja.

Dzień 2 i 3 - niedziela i poniedziałek: Falcade / San Pellegrino

Falcade oraz połączony z nim ośrodek San Pellegrino stanowią, obok Alpe Lusi, część znanej areny narciarskiej Trevalli. Na miłośników sportów zimowych czeka tu ponad 70 km znakomitych tras zjazdowych głównie dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy, prawie 20 nowoczesnych wyciągów oraz 2 snowparki. Narciarze biegowi mają do dyspozycji ok. 30 km tras, poprowadzonych w okolicy centrum miejscowości Falcade i San Pellegrino.
Stacja początkowa wyciągu Molino znajduje się na obrzeżach Falcade, a dotrzeć tam można bezpłatnym skibusem spod hotelu. Ze stacji pośredniej ośrodka można zjechać znaną czarno-czerwoną trasą Rossignol z powrotem do Falcade lub wyjechać wyżej na szczyt Col Margherita, zwany "tarasem Dolomitów". Rozpościera się stąd malowniczy widok na okoliczne łańcuchy górskie.
Na Col Margherita swój początek ma najdłuższa trasa zjazdowa ośrodka - 12-kilometrowa czerwona Innamorati, którą można zjechać aż do samego Falcade. Poniżej szczytu znajdują się również łagodne trasy dla początkujących miłośników białego szaleństwa.
Aby przedostać się do San Pellegrino wystarczy zjechać czerwoną lub czarną trasą z Col Margherita w kierunku dolnej stacji gondoli Passo San Pellegrino. Większość tras w ośrodku znajduje się na nasłonecznionych zboczach od południowej strony Cima Uomo. Szerokie, różnorodne trasy niebieskie i czerwone, gwarantują maksimum przyjemności z jazdy na nartach.
Trasy narciarskie - Falcade / San Pellegrino

Dzień 4 - wtorek: Alpe Lusia - Bellamonte

Ośrodek Alpe Lusia, zlokalizowany w pobliżu przepięknej miejscowości Moena jest cenioną przez narciarzy areną sportów zimowych.

Znany z doskonałej infrastruktury i świetnego przygotowania stoków, udostępnia Państwu 24 km tras zjazdowych i sieć 8 wyciągów, w tym nowoczesną 8-osobową gondolę z Ronchi na szczyt Le Cune.
Trasy poprowadzone na południowych zboczach od strony Bellamonte to szerokie, łagodne i pięknie nasłonecznione zjazdy w większości dla początkujących. Z kolei doświadczeni narciarze mają do dyspozycji trudniejsze nartostrady wytyczone po drugiej stronie ośrodka, nad stacją Ronchi. Tutejsze czarne odcinki - Piavac oraz Fiamme Oro z pewnością ucieszą wymagających narciarzy.
Dzięki doskonałej sieci tras i wyciągów oraz częstym połączeniom skibusowym, w szybki sposób dostaną się Państwo do stacji Moena - Ronchi. Startując wyciągiem Molino w Falcade wyjadą Państwo na szczyt Col Margherita, z którego wystarczy zjechać widokową trasą lub gondolą w dół do San Pellegrino. Z tej miejscowości co 15 minut kursuje skibus, który dowozi pod gondolę w Ronchi, skąd będą Państwo mogli rozpocząć narciarską przygodę w pięknym ośrodku Alpe Lusia.
Trasy narciarskie - Alpe Lusia - Bellamonte

Dzień 5 i 6 - środa i czwartek: Civetta

Civetta jest największym ośrodkiem narciarskim w regionie Wenecji Euganejskiej, w którym czeka na Państwa 80 km dośnieżanych nartostrad i sieć 23 nowoczesnych wyciągów. Poprowadzone tutaj trasy, w większości czerwone i niebieskie, są szerokie i zawsze świetnie przygotowane, idealne szczególnie dla fanów carvingu. Dwa dobrze wyposażone snowparki zapewnią rozrywkę także miłośnikom snowboardowych akrobacji.
Na trasy Civetty dostać się można z czterech miejscowości: Alleghe, Selva di Cadore, Palafavera i Zoldo. W wybrane dni tygodnia kursuje skibus z Falcade do Alleghe, gdzie znajduje się stacja gondoli, dającej dostęp do wyciągów i tras całego ośrodka. Wyjazd nią na Piani di Pezze to czysta przyjemność - szybko, wygodnie i z oszałamiającym widokiem na miasteczko Alleghe. Na wyciągnięcie ręki są tu łatwe trasy, idealne szczególnie dla początkujących i mniej zaawansowanych.
Po wjeździe na Col dei Baldi otwiera się przed Państwem cały wachlarz możliwości - różnorodne zjazdy w kierunku pozostałych miejscowości Civetty, czy też trudne, czarne nartostrady, m. in. trasy Pucharu Świata w Zoldo Alto.

Jeśli szukają Państwo innych zimowych atrakcji polecamy ok. 80-kilometrowy szlak I Wojny Światowej - trasę narciarską pomyślaną jako alternatywa dla Sella Rondy. Swój początek ma ona w Alleghe i prowadzi dalej trasami i wyciągami Civetty, 5 Torri, Passo Falzarego - Lagazuoi niedaleko Cortiny d'Ampezzo, Alta Badii, Arabby aż do stacji Malga Ciapela / Marmolada.
Pobyt w ośrodku Civetta i miejscowości Alleghe to sama przyjemność - urocze kawiarenki, sklepiki, piękny widok na tutejsze jezioro oraz imponujący szczyt Monte Civetta pozwolą na chwilę wytchnienia po intensywnym wysiłku na stoku.
Trasy narciarskie - Civetta

Dzień 7 - piątek: Marmolada / Arabba

Najwyższy szczyt Dolomitów i zlokalizowany na nim lodowiec to idealne miejsce na całoroczne narciarskie szusy. Imponująca wysokość i doskonała infrastruktura pozwalają, przy dobrej pogodzie, w pełni korzystać z białego szaleństwa, zaś połączenie z Arabbą zapewnia dodatkowe kilkadziesiąt kilometrów świetnie przygotowanych tras. Natomiast pętla słynnej Sella Rondy, na którą można się dostać m.in. z Arabby to kolejna porcja narciarskich doznań.
Dostęp do tras Marmolady możliwy jest ze stacji Malga Ciapela, do której w wybrane dni tygodnia dowozi skibus z Falcade. Z dolnej stacji 3-częściowa kolejka wywozi na imponującą wysokość 3 269 m n.p.m., gdzie na szczycie Punta Rocca czeka taras widokowy, z którego można podziwiać wspaniałą panoramę Dolomitów. W tym miejscu początek ma najdłuższa trasa ośrodka, uznana za jedną z najpiękniejszych w Alpach - 12-kilometrowa "La Bellunese" - pokonująca różnicę poziomów 1 823 m.
Naturalną granicą oddzielającą ośrodki Marmolady i Arabby jest przełęcz Padon, na której spotykają się wyciągi z obu kierunków. Od strony Marmolady można zjechać czerwonymi trasami do przełęczy i jeziora Fedaia lub Malgi Ciapeli. Natomiast po stronie Arabby rozciągają się różnorodne i piękne widokowo zjazdy na Porta Vescovo. Nartostradami z Porta Vescovo mogą Państwo zjechać do uroczej i niezbyt zatłoczonej Arabby, lub też w kierunku Passo Pordoi, uzyskując przez przełęcz dostęp do tras Sella Rondy.
Trasy narciarskie - Arraba-Marmolada

Dzień 8 - sobota:

Wykwaterowanie z hotelu w godzinach porannych. Wyjazd z Włoch.
Przyjazd do Polski w godzinach nocnych / porannych dnia następnego.


Program, a zwłaszcza kolejność jego realizacji, może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych i narciarskich w poszczególnych ośrodkach, a także warunków drogowych. Szczególnie w terminach na początku i na końcu sezonu niektóre trasy lub wyciągi mogą być nieczynne ze względu na warunki atmosferyczne.

Wszystkie atrakcje dodatkowe są realizowane wyłącznie w opcji dojazdu autokarowego i dojazdu własnego z transferami oraz zależą od godzin otwarcia, liczby chętnych, warunków pogodowych i aktualnej dostępności.

Dodatkowo region oferuje szereg możliwości spędzania wolnego czasu po nartach. Oto kilka propozycji:

Snowtubing

Snowtubing gwarantuje fantastyczną zabawę dla całej rodziny na świeżym powietrzu i z dużą dawką pozytywnych emocji. Zarówno dorośli, jak i dzieci mogą uczestniczyć w tej atrakcji i zjechać na specjalnych dętkach po przygotowanym do tego celu torze o długości ok. 100 m. Dzięki sztucznemu oświetleniu, organizacja snowtubingu możliwa jest również w godzinach wieczornych.
Zabawa nie wymaga od uczestników żadnych umiejętności technicznych i jest doskonałą rozrywką po męczącym dniu spędzonym na stoku. Snowtubing to także ciekawa alternatywa dla jazdy na klasycznych sankach, więc jeśli jeszcze nie próbowaliście Państwo tej atrakcji, nadeszła ku temu doskonała okazja.

Lodowisko

Łyżwiarstwo jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej lubianych dyscyplin zimowych. Zachęcamy więc Państwa do spróbowania swoich sił w jeździe na łyżwach, która przynosi wiele radości zarówno dzieciom jak i dorosłym.
Jest to tylko pozornie trudny sport, wystarczy odrobina chęci, aby szybko nabrać umiejętności, które pozwolą czerpać przyjemność z jazdy po lodowej tafli.

Wędrówka w rakietach śnieżnych

Tych z Państwa, którzy zechcą aktywnie spędzić wieczór, zapraszamy na spacer w specjalnych rakietach ułatwiających poruszanie się po śniegu. Trasa wiedzie przez malownicze tereny Falcade, ukazując tajemnicze zakątki, dostępne jedynie podczas takiej wędrówki.
Ten rodzaj rekreacji nie wymaga żadnych umiejętności ani przygotowania. Spacer odbywa się jedną z najciekawszych i sprawdzonych tras, w towarzystwie przewodnika.

Zakwaterowanie

Orsa Maggiore - hotel - standard ***

Zapraszamy Państwa do trzygwiazdkowego hotelu w miejscowości Falcade, położonego przy trasie wiodącej zarówno w kierunku stoków Falcade / Passo San Pellegrino, jak również Civetty i dalej w stronę lodowca Marmolada. Dogodna lokalizacja oraz dostępność skibusa sprawiają, że hotel stanowi doskonałą bazę wypadową do tych ośrodków narciarskich.

Komfortowe pokoje wyposażone są w TV, radio oraz telefon, wszystkie posiadają łazienkę z suszarką do włosów. Większość pokoi dysponuje również balkonem. Na terenie całego obiektu i w pokojach można korzystać z bezpłatnego Internetu WIFI.
Na gości hotelu czeka strefa relaksacyjna z sauną, jacuzzi oraz pokojem fitness, z których korzystanie jest bezpłatne. Wieczory uprzyjemni Państwu pobyt w hotelowym barze, seans w sali telewizyjnej lub rozgrywka w sali gier.

Hotelowa restauracja serwuje śniadania w formie bufetu z dużym wyborem potraw. Obiadokolacje składają się z bufetu sałatkowego, pierwszego oraz drugiego dania - w obu przypadkach wybór z trzech propozycji oraz deseru. Obsługa dba o różnorodność posiłków i kultywowanie kulinarnej tradycji regionu.
Do dyspozycji gości jest przechowalnia nart wyposażona w grzejniki do butów narciarskich. Obok hotelu znajduje się przystanek skibusa, który codziennie, w zaledwie 5 minut dowiezie Państwa do stacji Falcade - Molino. Natomiast dwa razy w tygodniu mogą Państwo skorzystać ze skibusa jadącego w kierunku ośrodka Civetta - Alleghe oraz Marmolada - Malga Ciapela.


Zobacz pozostałe oferty z kategorii: Narty Włochy


Narty Włochy
Włochy - Civetta