na stronie
Dolomity - góry, które niezmiennie fascynują miłośników sportów zimowych. Tutejszy krajobraz zdominowały skalne szczyty, najpiękniej wyglądające o wschodzie i zachodzie słońca, kiedy przybierają pomarańczowo - czerwoną barwę. Na stokach Dolomitów utworzono światowej sławy ośrodki narciarskie, pełne urokliwych alpejskich schronisk i przytulnych knajpek. Ogromny wybór doskonałych tras, widowiskowe tarasy słoneczne oraz dania i smaki regionalnej kuchni przyciągają tu od lat rzesze narciarzy z całego świata.
Trevalli - kompleks narciarski w samym sercu Dolomitów, w którego skład wchodzą ośrodki Moena - Alpe Lusia oraz Passo San Pellegrino i Falcade. Trevalli słynie ze wspaniale przygotowanych, urozmaiconych nartostrad o łącznej długości ponad 100 km. Region wyposażony jest w 26 nowoczesnych wyciągów, a trasy rozlokowane są na wysokościach do 2 800 m n.p.m. Rozbudowany system naśnieżania gwarantuje zimowy urlop najwyższej klasy.

Obszar objęty jest jednym karnetem Trevalli, który pozwala na swobodne korzystanie z uroków narciarstwa w stacjach Moena - Alpe Lusia oraz San Pellegrino - Falcade.

Program:

Dzień 1 - piątek / sobota:

Wyjazd z Polski w godzinach nocnych / porannych.
Przejazd do Włoch. Zakwaterowanie i odpoczynek w hotelu.

Dzień 2 - 7: Narciarskie szaleństwo na trasach Trevalli

Podczas pobytu w regionie Trevalli mogą Państwo korzystać z uroków narciarstwa w poniższych ośrodkach:

Moena - Alpe Lusia

Kompleks narciarski Moena - Alpe Lusia należy do jednych z najlepiej wyposażonych w całych Dolomitach. Położony jest w samym sercu Dolomitów Trentino i gwarantuje przepiękne widoki na masywy Catinaccio i Sassolungo aż po Latemar.

Łączna oferta ośrodka to 24 km doskonale nasłonecznionych tras, poprowadzonych na zboczach Le Cune (2 380 m n.p.m.) i Laste (2 500 m n.p.m.). Szusowanie proponujemy rozpocząć w Ronchi, ok. 3 km od Moeny. Wygodna, 8-osobowa kolejka gondolowa wywozi Państwa na szczyt Le Cune.
Mniej zaawansowani narciarze oraz rodziny z dziećmi doskonale poczują się na łagodnych, szerokich nartostradach na południowych zboczach po stronie Bellamonte. Z kolei trasy wytyczone w kierunku Moeny nad stacją Ronchi, ucieszą ambitnych narciarzy poszukujących sportowych wyzwań.
Ośrodek Alpe Lusia dysponuje także klubem dla najmłodszych, prowadzonym przez miejscową szkołę narciarstwa oraz snowparkiem z instalacjami do akrobacji.

Na chwilę wytchnienia zapraszają tutejsze schroniska i górskie restauracje, które pozwolą Państwu odkryć włoską kuchnię od najlepszej strony.
Trasy narciarskie - Alpe Lusia - Bellamonte

San Pellegrino - Falcade

Malowniczy ośrodek San Pellegrino, należący do kompleksu Trevalli, otaczają wspaniałe przełęcze: Rolle, Valles, Carezza, Pordoi i Sella. Dostęp do tras ośrodka możliwy jest zarówno z dolnych stacji wyciągów Passo San Pellegrino jak również od strony miejscowości Falcade - ze stacji Molino. Przez tereny narciarskie San Pelegrino - Falcade przebiega ponad 70 km znakomitych tras zjazdowych o różnorodnej skali trudności. Obszar obsługiwany jest przez 19 nowoczesnych instalacji wyciągowych.
Wizytówką ośrodka jest szczyt Col Margherita (2 513 m n.p.m.) z fantastyczną panoramą okolicznych gór. Do najciekawszych tras po tej stronie ośrodka należą z pewnością znakomita czarna trasa Le Buse - Molino oraz czerwona Col Margherita - Lago Cavia. Równie ciekawie prezentują się szerokie i nasłonecznione zjazdy na przeciwległych zboczach Cima Uomo.
Atrakcje dla miłośników deski snowboardowej i śnieżnych ewolucji zapewni Easy Snow Park San Pellegrino. Oprócz instalacji dla początkujących i bardziej zaawansowanych, znajduje się tu także kilka raili i jeden kink-box wykonany w całości ze stali.

Dzięki regularnym, skibusowym połączeniom pomiędzy wyciągami na przełęczy San Pellegrino oraz stacją Ronchi mogą Państwo dowolnie przemieszczać się na terenie całego kompleksu Trevalli, szusując na ulubionych trasach.
Trasy narciarskie - Falcade / San Pellegrino

Dzień 8 - sobota:

Wykwaterowanie z hotelu w godzinach porannych. Wyjazd z Włoch.
Program, a zwłaszcza kolejność jego realizacji, może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych i narciarskich w poszczególnych ośrodkach, a także warunków drogowych. Szczególnie w terminach na początku i na końcu sezonu niektóre trasy lub wyciągi mogą być nieczynne ze względu na warunki atmosferyczne.

Zakwaterowanie

El Laresh - hotel - standard ***

Zapraszamy do rodzinnie prowadzonego hotelu w Moenie - jednym z najbardziej urokliwych miasteczek w dolinie Fassa.

Z Moeny kursuje skibus, który dowozi narciarzy do stacji Ronchi, dającej dostęp do ośrodka Alpe Lusia.
Obiekt oferuje zakwaterowanie w przytulnych i komfortowo urządzonych pokojach, nawiązujących do ladyńskiej stylistyki. Każdy pokój posiada łazienkę (WC, prysznic / wanna, suszarka), TV, telefon i sejf. Część pokoi posiada także balkon.
W hotelowej restauracji zakosztują Państwo znakomitej włoskiej kuchni, opartej na tradycyjnych recepturach.

Śniadania podawane są w formie bufetu. Obiadokolacje rozpoczyna bufet sałatkowy, następnie serwowane jest pierwsze i drugie danie, a na koniec deser.
Po nartach zapraszamy do nastrojowej strefy wellness, z której goście mogą korzystać bezpłatnie. Znajdą tu Państwo saunę, łaźnię turecką i pokój relaksacyjny.

Wieczorami warto zajrzeć do hotelowego baru, gdzie można doskonale zrelaksować się przy lampce doskonałego ladyńskiego wina. Ciekawą ofertę apres-ski znajdą Państwo także w miasteczku Moena.


Zobacz pozostałe oferty z kategorii: Narty Włochy


Narty Włochy
Włochy - Trevalli